X
تبلیغات
رایتل
دلنوشت
  
 دلنوشته هایی سپرده در دست باد!
 
آرشیو
موضوع بندی
 
سه‌شنبه 26 خرداد‌ماه سال 1388
تا اطلاع ثانوی


از اولین شب پس از انتخابات دانشگاه شیراز محل بروز و ظهور اعتراضات دانشجویی بود.مکان این اعتراضات میدان ورودی داخل خوابگاه دانشجویان واقع در میدان ارم بود.دانشگاه چونان کانون اعتراضی بود که دیگر نقاط شهر  و مردم را نیز تحت تأثیر خود قرار می داد. 

 

البته این اعتراضات بی نصیب از سوء استفاده تخریب چیان نماند و خساراتی نیز ببار آورد.سرانجام دیروز نیروهای ویژه نیروی انتظامی بهمراه دیگر یاوران گمنامشان حدفاصل میدان جام جم (مقابل صدا و سیمای فارس) تا میدان دانشجو را در محاصره و قرق خود درآوردند و نگذاشتند عبور و مرور مردم و خودروها از جلوی خوابگاه صورت بگیرد. 

 

دوشنبه شب هنگام خبر رسید که نیروهای خودسر و... وارد فضای داخل خوابگاه دانشجویان شده اند و عربده کشان نفس کش می طلبیدند. 

دانشجویان پسر نیز داخل خوابگاه مفتح ماندند و نگذاشتند که آنها وارد مجموعۀ ساختمان و اطاقها شوند. 

طبق شنیده ها این نیروها قصد داشتند به خوابگاه دختران(مطهری)وارد شوند که با ممانعت نگهبانی این مکان روبرو می شوند و این امر باعث می شود که وی را بشدت مضروب کنندو راهی بیمارستان بنمایند. برخی از دانشجویان دستگیر و به مکان نامعلوم منتقل شده اند و برخی دیگر ضربات باتوم و چوب دستی را متحمل شدند. متأسفانه آمار دقیقی از تلفات وجود ندارد. 

 

سرانجام امروز صبح اطلاع داده شد که امتحانات تا اطلاع ثانوی به تعویق افتاده و خوابگاهها تعطیل است. 

امروز صبح که از میدان ارم رد می شدم می دیدم که خیل دانشجویان بار وبندیل خود را بسته و با پایتخت فرهنگ و هنر ایران تا اطلاع ثانوی وداع می کنند. 


برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
 
تعداد بازدیدکنندگان : 231597


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها