دلنوشت
  
 دلنوشته هایی سپرده در دست باد!
 
آرشیو
موضوع بندی
 
چهارشنبه 3 تیر‌ماه سال 1388
بادکنک سبز


 

بادکنک سبز

بادکنک های سبز رقصان در آسمان شهر

جمعه ساعت 1 ظهر(بعد از اذان)

هر طرفدار رای سبز ، بادکنکی سبز را به آسمان شهر می فرستد.

....................................................................................................

همه بغضتان را بدمید توی یک بادکنک سبزو بسپاریدش به آسمان، بلکه دلتان اندکی آرام شود
این کار چندین فایده دارد:
اول از همه اینکه بچه هایی که اینروزها مدام صدای تیرشنیده اند و بوی دود و آتش خورده اند کمی شاد میشوند.
دوم اینکه آسمان شهرمان هم مثل دلمان سبز میشود.
سوم اینکه آن دوستانی که از نماز جمعه برمیگردند سرشان را میگیرند بالا که بادکنک ها را ببینند و خدا را چه میدانید شاید خدا را هم دیدند.
چهارم اینکه بادکنک اگر تیر بخورد خونی ندارد که بریزد و همه را ماتم زده کند.
پنجم اینکه دوستان لباس شخصی برای گرفتن آنها میروند به آسمان و ما در زمین کمی از وجودشان خلاص میشویم
J
ششم اینکه باید هر کاری که میشود کرد که مبارزه مسالمت آمیز باشد.
لطفا قبل از آنکه در هرمغازه بادکنک فروشی یک لباس شخصی کاشته شود، زودتر تا میتوانید بادکنک سبز بخرید یا رنگی و بعد به رنگ سبز رنگش کنید.
زمان: جمعه همین هفته ساعت یک بعدازظهر

 مکان: بام،ایوان و حیاط خانه تان دقت کنید ایمنی  این کار مهمترین مرحله است. بنابراین تا آخر این نوشتار را بخوانید. اگر نمی توانید در شرایط ایمن این کار را انجام بدهید بهتر است اصلاً انجام ندهید چرا که خدای ناکرده اگر حادثه ای رخ بدهد علاوه بر خسارات ناگوار آن مایۀ ریشخند برای رقیبان ما می شود !

چگونگی انجام کار

بادکنک باید با گازی پر شود که سبکتر از هوای اطراف باشد تا به طرف بالا برود.چنانچه می توانید جاهایی را پیدا کنید که می توان بادکنک را با گازهای هلیم و... بی خطر پر کرد.در غیر اینصورت باید با گاز شهری یا دود سیگار آن را پر کرد.

پر کردن با گاز شهری

دوستان قبل ازهرچیز توجه کنید که پرکردن بادکنکها با گازشهری مراحلی دارد که حتما باید آنهارا رعایت کنید تا بادکنکتان باد شود !
1- اول ازهمه چیز بادکنکی بااندازه ی متوسط رو به بزرگ و البته نه خیلی بزرگ با جنس محکم ( پلاستیک محکم و ضخیم ) تهیه کنید ( من از بادکنکهایی با شکل گرد که تهش هم سوراخی داره برای بستن نوار بقیمت دانه ای 200 تومان تهیه کردم خیلی هم خوب بود.)
2- ابتدا با دهانتان بادکنک را تاحدی که به اندازه ی یک پرتقال درشت بشود باد کنید !
3- سپس شلنگ گاز شهری را بگذارید دردهانه ی بادکنک و( دقت کنید) بگذارید تا بادکنک بادشود ! روند پرشدن کمی طول میکشد … توجه کنید بادکنک راتاحدی بگذارید ازگاز پرشود که حس کنید میخواهد بالابرود ! به محض اینکه دیدید بادکنک به حدی رسید که حس میکنید میخواهد خودبخود اززمین کنده شود فورا روند گاز پر کردن آن را متوقف کنید.( نباید بیشتر از دوسوم حجم بادکنک باگازشهری پرشود ! درغیراینصورت هم امکان ترکیدن بادکنک وجوددارد هم اینکه هنگام پرواز در آسمان خیلی سریع بی نهایت بالامیرود وفورا ازنظرها ناپدید میشود ! )
4- بعدپرشدن تاحد لازم برای بستن سربادکنک دقت کنید که نزدیک یا چسبیده به پوست بادکنک ، سرش را نبندید بلکه با کمی فاصله و دورتراز پوست خودبادکنک سرش بسته شود ! نمیدانم منظورم را گرفتید یانه !
5- برای بستن نوارهای سبز یا سیاه معمولی یاشبرنگ توجه شود که به هر بادنک یک نوار 15 سانتی بسته شود ونه بیشتر چون سنگین میشود و بالارفتنش سخت !
6-همگی بادکنکهای سبز و سیاه تهیه کنید ! اگر بادکنک به رنگهای فوق به میزان کافی دردسترستان نبود بادکنکهایی به رنگ سفید یا دیگر رنگها بخرید و بعد با تهیه یک قوطی کوچک رنگ پلاستیک مادر سبز یا سیاه ( قوطیهای کوچکی که درنقاشی ساختمان به رنگ سفید اضافه میکنند ورنگهای دلخواه را میسازند و قیمت کمی هم دارند ) تهیه کنید و بادکنکها را رنگ کنید ! همینطور افشانه ( اسپری) سبز هم میتونید استفاده کنید که خب هزینه  آن نسبت به رنگ پلاستیک کمی گرانتر میشود !

البته به نظر من چنانچه بادکنک با رنگهای فوق گیرتان نیامد و فرصت و حوصله رنگ کردن آن را نیز ندارید اشکالی ندارد هر بادکنک رنگی که گیرتان آمد استفاده کنید فقط برای بستن آن از نوارهای مشکی (به نشانه سوگواری)و سبز ( به نشانه میرحسین و موج سبز)استفاده نمایید.

دوستان توجه کنید که تمام مراحل بالا باید رعایت شود ! و عدم رعایت هرکدام سبب میشود نقصی درکار پیش بیاید ! مثلا اگرازهمان اول بخواهید باگازشهری بادکنک راباد کنید اصلا باد نمیشود ! وغیره ..

نکات ایمنی

1-حتماً در فضای باز ، حیاط ، بالای پشت بام یا روی ایوان بادکنک را ازگاز پر کنید !
2- اگر داخل منزل خواستید اینکار رابکنید قبل ازهرچیز پنجره ها را کاملا باز کنید و توجه کنید مبادا نزدیک آشپزخانه ، شعلۀ گاز یا وسایل برقی اینکار را انجام دهید
.
3- نزدیکتان فندک نباشد ! هنگام پرکردن با گاز کسی کلید برق ،تلویزیون ،رادیو ،رایانه و...را خاموش و
روشن نکند. نزدیک یخچال نیز این کار را نکنید.

4-در طول زمان انجام کار گوشی همراه تان از شما دور باشد( در آن محیط نه زنگ بزنید و نه جواب بدهید ) چرا که موجب بروز خطر می شود.

5-  لباسها و شلوارهای شما و همراهانتان  از جنس پلاستیکی و نایلونی نباشد که موجب اصطکاک و تولید الکتریسته ساکن و در نهایت جرقه شود.
و خلاصه مطلب اینکه چون قرارست تعداد زیادی بادکنک باگازشهری پرشود باید نهایت دقت را بکنید که خدای نکرده حادثه تاسف باری برایتان پیش نیاید.و برای همین است که ما حتما توصیه میکنیم
درفضای آزاد اینکار انجام شود !
امیدوارم بارعایت نکات ایمنی هیچ اتفاق بدی برای کسی پیش نیاید وبتوانیم کاربسیار نمادین زیبا وحرکت بزرگی را انجام دهید !

اطلاع رسانی
نمیدانید پروازاین بادکنکهای رنگین واوج گرفتنشان چه حسی به آدم میدهد و چقدرزیباست!

خواهش میکنم بااطلاع رسانی گسترده به هموطنان و همینطور تهیه عکس و فیلم هنگام انجام این کار امکان شنیدن صدای اعتراض ملتمان را درسطح جهانی و به مدنی ترین شکل ممکن فراهم نمایید !
لطفا بارعایت کلیه نکات ایمنی و موارد لازم هنگام پرکردن بادکنکها به دیگران هم اطلاع رسانی کنید !
پس وعده همه ما زمانهای تعیین شده ! همه باهم ! تهیه فیلم وعکس و ارسال آن به رسانه ها  فراموش نشود
.

------------------------------------- 

مطلب فوق از چند ایمیل دریافتی جمع آوری شده است 


برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
 
تعداد بازدیدکنندگان : 232984


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها