X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
دلنوشت
  
 دلنوشته هایی سپرده در دست باد!
 
آرشیو
موضوع بندی
 
سه‌شنبه 27 فروردین‌ماه سال 1387
شوکران

                                                 حسینیۀ سید الشهداء/صبح فردای انفجار

 

ابهامی کشنده 

 تلخ تر از هر شوکران!

سوت خمپاره

هجوم ترکشهای بی امان

 جنسمان جور جور است

 تردید و طعنه

ومتلکهای یک نفر هرزه*

....

وای از دل مادران داغدیده!

................................................................................................................................

*ملیجک تر از ابراهیم نبوی ندیدم!

مابقی آنچه در دل و ذهن دارم که نثارش کنم به حرمت این صفحه ٬از آن درمی گذرم.


 
یکشنبه 25 فروردین‌ماه سال 1387
بهار و باروت


                                                               

ساعاتی پیش انفجاری مهیب در حسینیۀ سید الشهداء واقع در غرب شیراز موجب کشته و زخمی شدن دهها تن از شرکت کنندگان  در جلسات هفتگی « کانون فرهنگی رهپویان وصال» شد .شدت انفجار و صدای وقوع  آن به حدی زیاد بود که تا شعاع چندین کیلومتر اهالی شهر را وحشت زده و نگران کرد.همین امر موجب گسیل سیل جمعیت به سمت محل  وقوع حادثه شد.

با شنیدن خبر این انفجار بی اختیار یاد انفجارهای سال 84  اهواز- که از قضا در آن ایام درخوزستان بودم- در ذهنم زنده شد.تا آنجا که اطلاع دارم چنین حادثه های تروریستی در چند سالۀ اخیر یا بر مبنای حرکات تجزیه خواهانه ( مانند انفجارهای اهواز) است یا بر مبنای تعصبات مذهبی و فرقه ای(مانند ترور یکی از امامان جماعت مسجدی در شلنگ آباد اهواز) یا ترکیبی از این انگیزه ها و به شکل پیچده تری مانند گروه «جند ا...» در سیستان و بلوچستان.

به نظر می رسد که حادثۀ شیراز منشأیی فرقه ای داشته باشد؛ هرچند که برای قضاوت زودهنگام است.

کانون رهپویان وصال یکی از معدود مراکز  و کانونهای مذهبی شیراز است که بطور چشمگیری توانسته است طیف وسیعی از نوجوانان و جوانان به سوی خود جذب نماید.بگونه ای که اکثر برنامه های این کانون با استقبال چشمگیری روبه رو می شود.به لحاظ تبلیغاتی و استفاده ازامکانات  رسانه ای نیز بسیار قوی ،کارآمد و پویا در عرصه جامعه ظاهر شده است.

محوریت این کانون با روحانی جوانی به نام آقای حجةالاسلام سید محمد انجوی نژاد است.من شخصاً در هیچکدام از برنامه های این کانون حاضر نبوده ام اما از بیان کسانی که در این جلسات شرکت کرده اند اینگونه دریافتم که ایشان شخصی است دارای  بیان شیوا و جذاب  که عمدتـاً جلوۀ احساسی آن غالب و چیره است.به گونه ای که شرکت کنندگان دختر این جلسات رقم بالایی را تشکیل می دهند. به لحاظ سیاسی نیز ایشان به جناح راست سنتی متمایل است. این کانون در انتخابات گذشتۀ شورای شهر شیراز نیز فهرستی ارایه داد که شامل چند نامزد زن بود که به جای تصاویر آنان نشان کانون به چشم می خورد! این فهرست تا جایی که به یاد دارم در انتخابات توفیقی به دست نیاورد.

انفجار بمب همزمان با جلسات شنبه شبهای این کانون در خصوص بررسی فرقۀ هایی چون  وهابیت و بهاییت بود. این احتمال نیز وجود دارد که عدم پرهیز از تفرقه جویی میان اهل سنت و تشیع در سخنرانی ها ی این کانون موجبات این حادثۀ تأسف بار را پدید آورده باشد؟

به هر روی از درگاه خداوند آرزوی بهبودی عاجل مجروحین و طلب مغفرت مرحومین را داریم.

 


برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
 
تعداد بازدیدکنندگان : 233168


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها