دلنوشت
  
 دلنوشته هایی سپرده در دست باد!
 
آرشیو
موضوع بندی
 
پنج‌شنبه 25 تیر‌ماه سال 1388
نمازجمعه این هفته تهران


 

نمازجمعه این هفته تهران به امامت آقای هاشمی رفسنجانی برگزار می شود.من از تحلیل و پیش بینی سخنان ایشان در می گذرم ولی از آنجا که برخی دوستان سوالاتی داشتند من چند نکته را از باب یاد آوری ذکر می کنم.  

 1-مراسم نماز جمعه دارای دو خطبه(سخن گویی) است.که قبل از نماز ایراد می شود.البته قبل از آن بطور معمول یک نفر بعنوان سخنران پیش از خطبه ها نیز سخنرانی می کند.این هفته آقای حجةالاسلام تقوی می باشد.(قبل از آن قرار بود یکی از وزراء باشد.) 

 2-خود نمازجمعه مانند نماز صبح دو رکعت است.با این تفاوت که دارای دو قنوت است.در رکعت اول قنوت قبل از رفتن به رکوع خوانده می شود و در رکعت دوم  پس از رفتن به رکوع بلند شده و قنوت خوانده می شود.  

در رکعت اول پس از سورۀ حمد سورۀ جمعه و در رکعت دوم پس ازسورۀ حمد سورۀ منافقون خوانده می شود. پس از این نماز، نماز عصر خوانده می شود. 

 تبصره:چون نماز به جماعت خوانده می شودنیازی به خواندن یا تکرار سوره ها فوق نیست و فقط باید سکوت کرد.بطور معمول هنگام خواندن  قنوت و  رفتن به رکوع و سجده را نیز کسی که اذان و اقامه گو است از بلندگو ها اعلام می کند.  

3-تا آنجایی که اطلاع دارم ورودی خواهران از خیابان 16 آذر(درب دانشگاه علوم پزشکی و درب دیگر اواسط خیابان) است.  ورودی برادران خیابان قدس  و خود سر درب اصلی دانشگاه تهران می باشد.برای حضور در صحن و جایگاه اصلی نماز جمعه دست کم باید ساعت 10 صبح آنجا حضور داشته باشید.برای ورود به داخل دانشگاه تهران بازرسی  بدنی معمولی انجام می شود.بنابراین اشیاء غیر ضروری را بهمراه نیاورید. 

 4.همراه خود یک جانماز و مُهر ببرید.و بخاطر گرمی هوا یک شیشه آب بهمراه داشته باشید.خواهران نیز معمولاً چادر نماز سفید بهمراه می برند. 

 5.بهترین نماد چه برای خواهران و چه برادران ،همراه داشتن پیشانی بند سبز است. 

 

التماس دعا  

...............

پیش‌بینی‌های نگران کننده گروهی خاص از نماز جمعه فردا  

گمانه زنی در مورد نماز جمعه این هفته  

 

جمعه روز ماست اگر…


برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
 
تعداد بازدیدکنندگان : 232984


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها