X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
دلنوشت
  
 دلنوشته هایی سپرده در دست باد!
 
آرشیو
موضوع بندی
 
دوشنبه 3 خرداد‌ماه سال 1389
مدعیان روز سوم!


شمخانی-یامین پور 

برنامه "دیروز -امروز-فردا" با مجری گری وحید یامین پور بمناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر میزبان سردار شمخانی بود.و بدینسان شاهد یک نمونه دیگر از خفت گیری مدعیان آرمان و اصول و قس علی هذا از استخوان خورد شده های این سی سال بودیم. 

دیگر این یک روش کارآمد برای بی اعتبار کردن دیگران است که یک طرف ماجرا با چراغ سبزی که دریافت کرده ،تخت گاز می رود تا طرف را با پرسشهایی که تا پیش از این خط قرمز محسوب می شد،پایمال کند و طرف دیگر دست بسته بخاطر رعایت  حریمهایی که نمی تواند آن را بشکند ؛به لکنت زبان بیفتد و سرخ و سفید شود! 

مجری با در پیش گرفتن سیاست مهار دوگانه از شمخانی می خواهد پاسخگو باشد که : 

 1-چرا جنگ پس از باز پس گیری خرمشهر ادامه پیدا کرد؟ 

2-چرا فرماندهان و مسئولین اداره جنگ کاری کردند که امام مجبور به پذیرش قطعنامه شد؟  

جالب اینجاست که یک نفر هم این وسط پیدا می شود که تلفنی پرسشی  را با مجری در میان بگذارد تا به مهمان برنامه تلویحاً بفهماند که اگر شما در این زمانه هنوز کاره ای بودید در برابر حملات اتمی دشمن ،صحنه نبرد را ترک می کردید.و این فرد کسی نیست جز نظریه پرداز امنیت فراتر از مرز ایران،جناب (دکتر)حسن عباسی!  

این رویه تقابل با دیگران( یعنی کسانی که مثل ما فکر نمی کنند) دارد به سنتی تبدیل می شود  که سعی می کند با طرح انتقادات کوبنده از مسئولین پیشین و با حذف شرایط زمانی و مکانی گذشته در نهایت زمینه ای فراهم شود که تصویر طرف مقابل را تا مرز یک خائن  بازسازی کند. 

حقیقت آن است که دیشب دلم برای شمخانی سوخت وقتی که باید پاسخگوی مجری جوانی باشد که از وی می پرسد جنگ نرم به اندازه 8سال جنگ دارای اهمیت نیست؟ 

نمی دانم می شود یک ساعت گرما و هرم سوزان آفتاب جنوب را با مجری گری یک برنامه تلویزیونی در مقابله با جنگ نرم و در استودیو مقایسه کرد؟ 

اما با همۀ این احوالات آنچه جالب به نظر آمد عدم پذیرش و کاربرد واژۀ فتنه دربارۀ وقایع سال 88 (علی رغم تأکید یامین پور) از سوی شمخانی (با وجود تمامی محذوراتی که برای او متصور است) بود.امری که باعث خواهد شد تا نوک پیکان حملۀ مدعیان روز سوم این بار به طرف یکی دیگر از مدافعان واقعی این آب و خاک نشانه رود. 

پیداست که این برنامه هدفی فراتر از گرامیداشت سوم خرداد دنبال می کرد و قصد داشت تا چهره ای حماسه ساز از نسل اول انقلاب و دفاع مقدس را روی درخراشد.

................  

پی نوشتها 

« روز سوم» نام فیلمی است ساختۀ محمد حسین لطیفی دربارۀ اشغال خرمشهر 

تابناک :نگاه متفاوت سوم خردادی هابه مسائل 

رجانیوز:اشتباهات راهبردی شمخانی در دیروز، امروز،فردا 

 یامین پور در مراسم تجلیل از رسانه های افشاگر جریان فتنه


برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
 
تعداد بازدیدکنندگان : 233181


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها